You are currently viewing “Zobacz więcej”
“Zobacz więcej”

22 maja był bardzo intensywnym dniem dla naszych koleżanek ze stowarzyszenia. Tego dnia pani Żaneta Krocz w siedzibie klubu wykonała makijaże naszym koleżankom , które brały udział w projekcie “Zobacz więcej” Magdy Rdest – Nowak.
Projekt “:Zobacz więcej” to projekt fotograficzny skierowany do kobiet chorych na raka oraz dla tych które chorobę pokonały.
W projekcie bierze udział 12 miast w Polsce miedzy innymi Kraków, Warszawa, Poznań, Skierniewice i 365 kobiet. Nasze miasto było 7 przystankiem akcji Magdaleny Rdest – Nowak. W Skierniewicach w projekcie wzięło udział 30 kobiet z chorobą nowotworową, w tym 10 koleżanek z naszego Stowarzyszenia. Projekt ten ma za zadanie pokazać jak ważną rolę odgrywa szacunek do drugiego człowieka, jak radzić sobie z chorobą, jak się otworzyć na innych ludzi, żeby nie widzieć w człowieku tylko choroby ale innego człowieka.
Uczestniczki akcji pozują na ulicach polskich miast ubrane tylko w białe koszule.
To jest projekt o tolerancji i zrozumieniu drugiego człowieka, nie tylko w chorobie. Pod tą białą koszulą może być nowotwór, depresja, choroby dwubiegunowe, ale mogą być też blizny na ciele, które świadczą o jakiejś historii danej osoby. Z drugiej strony projekt jest skierowany do samych uczestniczek, ma im pokazać, że mimo choroby można wyjść, normalnie żyć.
Zobacz więcej” pokazuje, z jaką łatwością oceniamy innych ludzi, kompletnie nie znając ich historii. Następnym etapem akcji będzie premiera zdjęć z sesji w intrenecie, przewidziana na lipiec i sierpień a jesienią Magdalena Rdest-Nowak chce zorganizować wystawę zdjęć w każdym z miast, w którym odbyła się wyjątkowa sesja.
Finalnie wykonanych zostanie 365 zdjęć indywidualnych i 12 grupowych z których powstanie kalendarz-cegiełka. Tłem zdjęć jest tylko i wyłącznie przestrzeń danego miasta – ulice, parki. Przestrzeń w której dziewczyny żyją, pracują, wychowują dzieci, chodzą do kina. Każde miasto jest promowane osobno. Finał akcji zaplanowano na październik – miesiąc walki z rakiem piersi. Pani Magda Rdest-Nowak ma nadzieję, że pojawi się na nim większość uczestniczek projektu. Będzie on powiązany ze zbiórką publiczną, gdzie każdy darczyńca otrzyma kalendarz-cegiełkę ze zdjęciami dziewczyn. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel – pomoc dla 12 kobiet chorych na raka.