Witamy na stronie
Skierniewickiego Stowarzyszenia
Amazonka
Codziennie realizujemy hasło:
Pomagając innym, pomagamy sobie!
O nas
Kilka słów o stowarzyszeniu, gdzie działamy i jakie mamy cele
Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, nie medyczną, służącą wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi. Działamy na terenie miasta i powiatu Skierniewice od 2003 roku, a od lipca 2010 jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Stowarzyszenie jest członkiem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, ruchu na rzecz kobiet z rakiem piersi w Polsce.
Stowarzyszenie zrzesza kobiety, dotknięte rakiem piersi. Naszym celem jest uświadomienie kobietom po przebytej operacji raka piersi pewnych procesów ułatwiających powrót do zdrowia oraz organizowanie rehabilitacji fizycznej i psychicznej, pomoc i wsparcie (przed i/lub po operacji). Diagnoza – ‘nowotwór’ – u każdego powoduje ogromny stres. Chcemy pokazać, że chorobę można pokonać, a skutki leczenia zminimalizować i odnaleźć się na nowo w życiu codziennym. Zapraszamy i prosimy: nie poddawaj się chorobie. Pomoc i wsparcie znajdziesz w klubach Amazonek, gdzie przekonasz się, że można zwyciężyć nowotwór, gdzie codziennie realizujemy hasło: POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE!
Blog
Wydarzenia w których bierzemy udział i akcje które wspieramy

„BADAMY NIE TYLKO MAMY”
26 maja, z okazji Dnia Matki, na rynku w Skierniewicach odbyła się kolejna edycja akcji profilaktycznej „Badamy nie tylko mamy”. Wydarzenie miało na celu

PROFILAKTYKA – CYKL SPOTKAŃ
Skierniewickie Amazonki rozpoczęły cykl spotkań poświęcony profilaktyce raka piersi oraz promocji zdrowego stylu życia. Celem prowadzonych działań jest zwiększanie świadomości na temat znaczenia regularnych

„JESTEM — I TO WYSTARCZY”
16 maja w siedzibie Skierniewicki Klub Amazonka odbyło się niezwykle poruszające spotkanie naszych koleżanek z psycholożką Dorotą pod hasłem „Jestem — i to wystarczy”. Był

WEEKENDOWE WARSZTATY TERAPEUTYCZNE
W dniach 8–10 maja 2026 roku członkinie Skierniewickiego Stowarzyszenia Amazonka uczestniczyły w weekendowych warsztatach terapeutycznych, które odbyły się w malowniczej Spale — miejscu od lat

WARSZTATY „EMOCJE W HARMONII”
Warsztaty „Emocje w harmonii”, które odbyły się w dniach od 26 kwietnia do 3 maja w Łazach, były wyjątkowym czasem pełnym uważności, zatrzymania i świadomej

SPOTKANIE KLUBÓW ŁÓDZKIEJ UNII WOJEWÓDZKIEJ „AMAZONKI”
18 kwietnia 2026 roku w Łodzi odbyło się spotkanie Klubów Łódzkiej Unii Wojewódzkiej „Amazonki” – wydarzenie, które jak zawsze połączyło to, co najważniejsze: organizację, edukację
