You are currently viewing XVIII Spartakiada Amazonek – Opoczno 2022 r
XVIII Spartakiada Amazonek – Opoczno 2022 r

17.09.2022 r. w Opocznie odbyła się XVIII Spartakiada Amazonek Regionu Łódzkiego. Spartakiadę pod hasłem ,, Dążymy do sprawności” połączono z XX- leciem działalności Stowarzyszenia Opoczyńskiego Klubu Amazonek ,,OKA”.
Zawody odbyły się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3. Do Opoczna przybyły Amazonki z 12 klubów regionu łódzkiego. Skierniewickie Stowarzyszenie reprezentowały koleżanki: Krysia, Ala, Ela i Ania. Gorąco dopingowała je i wspierała Grażynka. Amazonki startowały w 5 konkurencjach: zamiana piłek, bieg po buty, wyścig z gazetami, bieg kelnera oraz toczenie piłki kijem do unihokeja. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych punktów ogłoszono klasyfikację i wręczono statuetki oraz upominki. I miejsce w zawodach zdobyły nasze koleżanki, II miejsce- Opoczno i III Amazonki z Rawy Mazowieckiej.
Wszystkim koleżankom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy.
Po rozdaniu nagród Amazonki zwiedzały Zakład Płytek Ceramicznych w Opocznie. Miały możliwość zobaczenia linii produkcyjnej – jak powstaje płytka.
Spotkanie zakończył uroczysty obiad na którym za wieloletnią działalność na rzecz Kobiet chorych na raka piersi została odznaczona Kryształowym Łukiem Federacji Stowarzyszeń Amazonki Przewodnicząca Opoczyńskiego Klubu Amazonek ,,OKA” Ewa Ambroziak. Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.