You are currently viewing 45 ŚWIĘTO KWIATÓW, OWOCÓW I WARZYW 2022 r.
45 ŚWIĘTO KWIATÓW, OWOCÓW I WARZYW 2022 r.

Już po raz 45 odbyło się w Skierniewicach w dniach 09-11.09 22 r. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Dla mieszkańców i przybyłych gości przygotowano dużo atrakcji , wydarzeń, kiermasze, pokazów i koncertów. W sobotę 10.09.22 r. główną atrakcją imprezy była Świąteczna Parada pod hasłem ,, Skierniewice- naturalnie” w której brały udział Skierniewickie Amazonki. Kolorowa, barwna parada przeszła ulicami naszego miasta i zgromadziła mnóstwo obserwujących widzów.
Amazonki były również obecne na stoisku przy ul. Wita Stwosza w namiocie ,, Jak Dbam Tak Mam” i ,,Zobacz Więcej” gdzie promowały profilaktykę raka piersi. Na naszym stoisku znajdował się fantom piersi na którym można było zaznajomić się jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Amazonki rozdawały również ulotki i broszury związane z profilaktyką i zachęcały do badań.
Celem profilaktyki jest rozpoznanie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium zaawansowania. W przypadku raka piersi decydujące znaczenie ma jego wczesne wykrycie, które daje nam szansę na całkowite wyleczenie. Metody profilaktyki to : samobadanie piersi, badanie dotykowe, mammografia i USG. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi należy unikać czynników ryzyka ( picie alkoholu, otyłość, antykoncepcja hormonalna, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów) oraz regularnie wykonywać badania profilaktyczne – Pamiętajmy ,,Jak Dbam Tak Mam”. Akcje profilaktyczne mają na celu zwiększenie świadomości i czujności onkologicznej oraz zaznajomienie kobiet z zagrożeniem zachorowania na raka piersi.