You are currently viewing Turnus integracyjno- rehabilitacyjny w Darłowie
Turnus integracyjno- rehabilitacyjny w Darłowie

Od 30.04 – 06.05.2022 r. Amazonki ze Skierniewickiego Stowarzyszenia przebywały na turnusie integracyjno – rehabilitacyjnym w Nadmorskim Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Piramida 1 w Darłowie. Rehabilitacja służy do poprawy jakości życia osób leczonych onkologicznie, po zabiegach chirurgicznych i leczeniu uzupełniającym: chemioterapii i radioterapii, ma za zadanie poprawę komfortu życia.
Wyjazd Amazonek został zrealizowany w ramach projektu ,, Prowadzenie działalności terapeutyczno- rehabilitacyjnej dla dorosłych osób niepełnosprawnych ” i był współfinansowany przez Urząd Miasta Skierniewice.
Podczas pobytu Amazonki skorzystały z 9 zabiegów zleconych po konsultacji przez specjalistę fizjoterapii. Zlecone zabiegi to m. innymi: fotel masujący, krioterapia, masaż próżniowy, masaż klasyczny, hydromasaż, masaż wirowy, masaż limfatyczny uzależnione były od indywidualnych potrzeb i wykonywane były przez wykwalifikowanych specjalistów. Wszystkie zabiegi miały na celu polepszenie sprawności fizycznej, poprawę samopoczucia psychicznego , usunięcie dolegliwości z którymi mamy problemy a co za tym idzie poprawę komfortu życia. Wyjazd był okazją do aktywnego spędzania czasu. W trakcie pobytu Amazonki miały możliwość korzystania z basenu ,chodziły z kijkami, spacerowały po plaży . Marsz z kijkami połączony był z gimnastyką na plaży.
Świetna rehabilitacja, sympatyczni fizjoterapeuci i rehabilitanci, wspólne zabiegi, spacery to wszystko przyczyniło się że był to bardzo miło spędzony czas. Czas , który pozwolił na odpoczynek, relaks i poprawę samopoczucia.