You are currently viewing TREKKING PUSTKOWO
TREKKING PUSTKOWO

Poznańskie Towarzystwo ,, Amazonki” co roku organizuje w ramach projektu,, Razem przez góry i doliny” trekkingi w których biorą udział Amazonki z całego kraju, zrzeszone w Klubach Federacji Stowarzyszeń,, Amazonki”. Projekt jest dofinansowany że środków PFRON.
W dniach 25-30 września z naszego Stowarzyszenia w trekkingu w Pustkowie gm. Rewal brały udział dwie koleżanki Małgosia i Ania.
Uczestniczki wędrując z kijkami zwiedzały najbliższe okolice Pustkowa. Pierwszy dzień to wyjście do oddalonego 5 km. Pobierowa. W czasie marszu podziwiały architekturę, zabytkowe ocalałe wille a na koniec Hotel Gołębiewski położony nad samym morzem na pow.30 ha. Kolejny dzień to wędrówka z kijkami piękną trasą poprzez lasy i pola sołectwa Janowo. W Dreżewie koleżanki podziwiały osadę pałacową z XIX w. Dreżewo to niewielka miejscowość położona 4 km. od Trzęsacza, w którym znajdują się ruiny średniowiecznego kościoła na klifie. W Muzeum Multimedialnym oglądały prezentację dotyczącą historii Trzęsacza z uwzględnieniem historii kościoła. Następna wędrówka to trasa do Niechorza połączona z wejściem na latarnię morską i dodatkowa atrakcja- przejazd kolejką wąskotorową. Ostatni dzień trekkingu to przejście trasy z Pustkowa przez Trzęsacz do Rewala.
Koleżanki, uważają wyjazd za bardzo udany, był czas na wzajemną integrację , wędrując z kijkami poznały okolice Pustkowa, aktywnie spędziły czas, dodatkowo dopisała pogoda oraz humory.