You are currently viewing Szkolenie Liderek
Szkolenie Liderek

W dniach 11.08-15.08.2022 r. w Wągrowcu w Ośrodku Rehabilitacyjno- Wypoczynkowym Wielspin odbyło się szkolenie dla Liderek Amazonek z zakresu zarządzania. Szkolenie zostało zorganizowane przez Federację Stowarzyszeń Amazonka w ramach projektu ,,Profesjonalizacja działań Klubów Amazonki” finansowane ze środków PFRON.
Warsztaty były prowadzone przez specjalistów Centrum PISOP i miały na celu podniesienie umiejętności Amazonek w zakresie zarządzania organizacją.
Ze Skierniewickiego Stowarzyszenia Amazonka w tegorocznym szkoleniu udział wzięły koleżanki Krysia i Ala.
Warsztaty rozpoczął wykład Pani dr Joanny Kufel ,, Innowacyjne leczenie raka piersi”.
W swoim wystąpieniu Pani doktor zwróciła uwagę na konieczność wykonywania badań przesiewowych, profilaktykę od wczesnych lat, regularne wykonywanie badań kontrolnych . Przedstawiła nowe metody i leki w leczeniu raka trójujemnego i hormonozależnego.
Panie: Justyna Shaefer- Kurkowiak, Anna Jądrzyk oraz Maria Robaszyńska przeprowadziły warsztaty których tematem była,, Sztuka wystąpień publicznych”, m. inn. jak opowiadać o działalności Klubów i Stowarzyszeń, jak przygotować się na wystąpienia w mediach i jak nagrywać filmiki.
Następne wykłady to : ,,Media społecznościowe jako zjawisko społeczne” z Panem Piotrem Kotlarkiem oraz ,, Bezpieczeństwo w sieci” omówione przez Pana Dariusza Borowskiego.
Ostatni dzień szkolenia to warsztaty z Panem Piotrem Kotlarkiem ,, Tworzenie prostych grafik promocyjnych z wykorzystaniem programu Canva”, jak przygotować atrakcyjne grafiki na Facebooka i inne media społecznościowe, oraz wykład ,, Komunikacja językiem korzyści – budowanie celów” przedstawiony przez Pana Pawła Wojciechowskiego. W trakcie spotkania Pan Paweł omówił komunikację interpersonalną, kiedy mówimy o skutecznej komunikacji , znaczenie dobrej komunikacji, jak zachować się w sytuacjach konfliktowych, co to są marzenia, nawyki i jak realizować zamierzone cele.
Szkolenia to ciekawe, różnorodne tematy wykładów, wykwalifikowani prowadzący, to również spotkania z koleżankami Amazonkami z całej Polski, nowe znajomości, rozmowy i zabawa przy wspólnym grillu.