You are currently viewing Szkolenia
Szkolenia

Ochotniczki – Wolontariuszki to kobiety po zakończonym leczeniu raka piersi ( co najmniej 2 lata ), w pełni zrehabilitowane psychicznie i fizycznie, posiadające certyfikat po specjalnym przeszkoleniu przez specjalistów psychologów i rehabilitantów.
W tym roku z naszego Stowarzyszenia w szkoleniu Ochotniczek II stopnia doskonaliła swoje umiejętności koleżanka Ela.
Szkolenie odbyło się w dniach 18.08.- 21.08.2022 r. w Łodzi i zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka w ramach projektu Federacji Stowarzyszeń Amazonki ,, Profesjonalizacja działań Klubów Amazonki” dofinansowany ze środków PFRON.
Cykl wykładów w sposób niezwykle interesujący i bardzo ciekawy przeprowadzili psychologowie : Katarzyna Cieślak i Piotr Wyrwicki.
W szkoleniu podany został temat do przemyślenia : co zrobić by dostosować wolontariat do obecnych czasów, poruszone zostały kwestie : 1) jak rozmawiać z mężczyzną, jak go zainteresować by chciał rozmawiać 2)przykłady trudnych pytań zadawanych przez pacjentów, zastosowanie odpowiednich technik komunikacyjnych 3) jak zachować się w przypadku pacjenta pobudzonego, wręcz agresywnego 4) wypalenie zawodowe, jak rozpoznać symptomy zmęczenia i co zrobić by uniknąć wypalenia u wolontariusza.
W dniach 25.08- 28.08.2022 r. odbyło się szkolenie Ochotniczek I stopnia, w którym uczestniczyła nasza koleżanka Ela, która dołączyła do grona Ochotniczek w naszym Stowarzyszeniu. Szkolenie również zostało zorganizowane w Łodzi przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka. Wykłady przygotowała i prowadziła psycholog Katarzyna Cieślak.
Kandydatki na ochotniczki w trakcie szkolenia mają możliwość zdobyć wiedzę i odpowiednio się przygotować do pomocy kobietom chorym na raka piersi, uczą się jak udzielać wsparcia korzystając z własnych doświadczeń i osobistych przykładów.
Obydwa szkolenia zakończyło rozdanie certyfikatów a Prezes Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka Ewa Maciejewska zaprosiła uczestniczki do zwiedzania pięknych i ciekawych miejsc w Łodzi.