You are currently viewing Konwent Nauk o Zdrowiu
Konwent Nauk o Zdrowiu

12 V obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach odbył się dwudniowy I Konwent Nauk O Zdrowiu. Organizatorem spotkania była Uczelniana Rada Samorządu Studentów Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego oraz Kolegium Medyczno- Przyrodniczo-Techniczne.
Celem spotkania było przybliżenie zawodu pielęgniarki, promocja zdrowego stylu życia, pomaganie innym i promowanie Miasta Skierniewice. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Skierniewice.
W pierwszym dniu w Konwencie udział wzięły Amazonki ze Skierniewickiego Stowarzyszenia.
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji o historii powstania pielęgniarstwa na świecie i w Polsce. Zostały omówione nowości związane z opieką nad pacjentem.
Pan prof.dr hab.n. med. Arkadiusz Jeziorski ,specjalista chirurgii onkologicznej wygłosił wykład ,, Profilaktyka raka piersi” w którym omówił czynniki ryzyka występowania raka ,jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jakie badania przesiewowe należy wykonywać.
Gość honorowy konwentu mgr Maciej Latos, który wspiera rozwój i promuje nowoczesne pielęgniarstwo w swoim wystąpieniu w bardzo ciekawy sposób przedstawił zawód pielęgniarski .
Podczas konwentu można było też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kości. W tym celu należało wypełnić formularz i za pomocą specjalnych patyczków wykonać wymaz. Do zwiedzania dostępne było Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej gdzie zajęcia praktyczne przeprowadzane są w warunkach zbliżonych do naturalnych sal szpitalnych. Można było zobaczyć pomieszczenia gdzie przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze ćwiczą i zdobywają wiedzę Zwiedzający sale symulacyjne byli pod wielkim wrażeniem wyposażenia i sprzętu medycznego jaki jest do dyspozycji studentów.