You are currently viewing XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Amazonek
XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Amazonek

W dniach 26.06.-29.06.2022r. odbyła się w Poznaniu XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Amazonek. Jest to impreza o charakterze sportowym w której w zawodach sportowych i rekreacyjnych uczestniczą kobiety dotknięte rakiem piersi z całej Polski. Spartakiada odbyła się na terenach Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Poznań nad Jeziorem Maltańskim.
XXVIII Spartakiada Amazonek współfinansowana jest ze środków PFRON oraz ze środków Urzędu Miasta Poznań. Motywem przewodnim imprezy jest hasło ,,Dąż do sprawności”.
Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w procesie zdrowienia, pomaga w walce z chorobą nowotworową ,wspiera rehabilitację i zmniejsza ryzyko dalszego rozwoju choroby. Udział w zawodach pokazuje , że nawet po chorobie,, dążymy do sprawności’ ‘nie poddajemy się , walczymy i choroba nas nie ogranicza.
Głównym punktem spartakiady są ogólnopolskie zawody Amazonek na Łodziach Smoczych a
po zakończonym wyścigu odbywa się się tzw.,,ceremonia kwiatowa” na której Amazonki rzucają z łodzi kwiaty do wody jako wyraz pamięci o koleżankach , które już odeszły.
Dodatkowo odbyły się zawody na ergometrach oraz dyscypliny rekreacyjne takie jak : dart , rzuty do kosza, rzuty do bramki, slalom z rakietką , rzuty woreczkami oraz marsz z kijkami.
Skierniewickie Stowarzyszenie,, Amazonka” reprezentowały na Spartakiadzie Krysia, Danusia i Ala.
Nasze koleżanki wróciły z zawodów z brązowym medalem, zajęły trzecie miejsce w zespołowym wyścigu łodzi smoczych razem z koleżankami z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Sieradza.
Oprócz rywalizacji i zdobywania punktów spartakiada jest miejscem gdzie mogły spotkać się z Amazonkami z całej Polski, był to czas na zabawę, śmiech i wspólną integrację.