You are currently viewing XIX SPARTAKIADA AMAZONEK REGIONU ŁÓDZKIEGO
XIX SPARTAKIADA AMAZONEK REGIONU ŁÓDZKIEGO

Amazonki  województwa łódzkiego w dniach 15-16 września brały udział w XIX Spartakiadzie Amazonek Regionu Łódzkiego. Spartakiadę pod hasłem ,,Startuj z Nami- Zdrowie Wygrywamy” zorganizowało Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek. Wydarzenie sportowe połączone zostało z obchodami Jubileuszu XXV-lecia działalności Tomaszowskich Amazonek. Zawody oraz uroczystości Jubileuszu odbyły się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.
   Skierniewickie Stowarzyszenie Amazonka reprezentowały koleżanki Krysia, Danusia i Ela. Pierwszego dnia uczestniczki zwiedzały atrakcje turystyczne Tomaszowa Mazowieckiego – Rezerwat przyrody ,,Niebieskie źródła”, Podziemną Trasę Turystyczną Groty Nagórzyckie, Zalew Sulejowski a na zakończenie dnia bawiły się przy muzyce i ognisku.
  Drugi dzień to rozgrywki sportowo- rekreacyjne przygotowane przez organizatorów, rozdanie medali, dyplomów i upominków. Po podliczeniu punktów na podium znalazły się koleżanki z Bełchatowa- I miejsce, Piotrkowskie Stowarzyszenie ,, Kamilki”- II miejsce, Stowarzyszenie ,, Łowicki” Klub Amazonka- III miejsce oraz pozostałe Kluby na wspólnym IV miejscu. Gratulujemy wszystkim drużynom udziału w sportowych konkurencjach, dziękujemy za wspólną zabawę i integrację.
  Składamy również gratulacje Danusi z Naszego Stowarzyszenia, która zdobyła Dyplom dla najstarszej uczestniczki w Spartakiadzie.
    Po zakończonych zawodach w Sali Widowiskowej PCAS rozpoczęły się uroczystości związane z Jubileuszem XXV- lecia Tomaszowskich Amazonek. Za wieloletnią działalność na rzecz kobiet z rakiem piersi Kryształowym Łukiem odznaczona została Prezes Tomaszowskiego Stowarzyszenia Amazonek Elżbieta Gałek. Odznaczenie wręczyła szefowa Łódzkiej Unii Wojewódzkiej Prezes Ewa Maciejewska. Gratulujemy koleżankom pięknego Jubileuszu i życzymy zdrowia, siły, sukcesów i realizacji kolejnych planów.