You are currently viewing WIGILIA 2022
WIGILIA 2022

   Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich magiczny i wyjątkowy czas. Czas oczekiwania, radości i czas który możemy spędzić z najbliższymi.
W przeddzień Bożego Narodzenia, gdy na niebie pojawia się pierwsza gwiazdka zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Świętujemy narodzenie Pana Jezusa.
   Tegoroczne spotkanie wigilijne Skierniewickich Amazonek odbyło się 14 grudnia w restauracji,, Muzyczna”. Na początku Prezes Stowarzyszenia Krystyna Kuś serdecznie powitała przybyłych na uroczystość gości, koleżanki Amazonki, podziękowała za pomoc i wsparcie dla Stowarzyszenia oraz złożyła Wszystkim życzenia świąteczne. W tym roku gośćmi Amazonek były Pani Barbara Widulińska i Anna Michalak z Urzędu Miasta Skierniewice,  Pani Paulina Wodnicka – redaktor naczelna Radia RSC oraz nasi rehabilitanci P. mgr Alicja Łowicka i P. mgr Kamil Fronc. Zgodnie z tradycją przed spożyciem kolacji wigilijnej uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu Ewangelii mówiącej o narodzinach Pana Jezusa, którą przeczytała koleżanka Tereska. Wzajemnie dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia, życząc zdrowia, miłości , radości, spokoju. Nie zabrakło również kolęd i oczywiście Świętego Mikołaja, który przybył na uroczystość z prezentami. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała, rodzinna atmosfera. Życzymy aby spełniły się wszystkie życzenia świąteczne a magia Świąt Bożego Narodzenia trwała w nas przez cały rok.