You are currently viewing “BADAMY NIE TYLKO MAMY”
“BADAMY NIE TYLKO MAMY”

26 maja Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” zorganizowała ogólnopolską akcję edukacyjną „Badamy nie tylko mamy”. Z okazji Dnia Matki w 97 polskich miastach, członkinie klubów Amazonek edukowały nt. profilaktyki raka piersi. Badania profilaktyczne piersi to najlepszy prezent dla każdej kobiety. Honorowym patronatem objęła akcję małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. W akcji nie mogło zabraknąć Amazonek ze Skierniewic. Skierniewicka odsłona wydarzenia przyciągnęła wiele kobiet oraz młodzież zainteresowaną tematyką profilaktyki raka piersi. Odbyła sie ona w Muzeum Historycznym im. J.Olszewskiego. Honorowy patronat skierniewickiego wydarzenia “Badamy nie tylko mamy” objął Prezydent Miasta Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. W akcję zaangażowały się Pani Barbara Widulińska i Pani Anna Michalak ze Skierniewickiego Urzędu Miasta, które pomogły w organizacji wydarzenia oraz zapewniły poczęstunek dla uczestników.
Podczas wydarzenia Pan profesor dr. n.med. Arkadiusz Jeziorski przedstawił wykład “Profilaktyka w raku piersi”. Profesor mocno podkreślił, że badania profilaktyczne a także samobadanie piersi już od najmłodszych lat to najlepsze metody na wczesne wykrycie raka piersi.
Uczestnikom przedsięwzięcia umilił czas recital Pani Moniki Sasinowskiej. Pani Monika też jest kobietą po chorobie nowotworowej. Jest jedną z Amazonek. Sopran Pani Moniki można było usłyszeć w 6 utworach między innymi Czardasz Slivy z operetki Księżniczka Czardasza czy też Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady.
Podczas Akcji “Badamy nie tylko mamy” swoje stoiska miały Mary Kay, Avon, Strefa Jagi – rękodzieło, biżuteria, Forever Living Products oraz Skierniewickie Amazonki z fantomem na którym pokazywały jak należy wykonywać samobadanie piersi. Zostały również przygotowane Vouchery na USG piersi ufundowane przez lek. specjalistę radiologii Michała Olejnika.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, za wsparcie i pomoc w organizacji oraz firmie MIRBUD za wsparcie finansowe.