You are currently viewing SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

25 sierpnia w naszym Stowarzyszeniu odbyło się kolejne bardzo ciekawe spotkanie z psychologiem mgr Ewą Witkowską.
Pani Ewa kontynuowała temat ,, Toksyczni rodzice” w którym omówiła błędy wychowawcze jakie popełniają rodzice, cechy toksycznych rodziców oraz przyczyny i skutki błędów wychowawczych . Błędy wychowawcze, które popełniają rodzice nie zdając sobie nawet z nich sprawy wynikają z wygórowanych oczekiwań wobec dzieci, ograniczenia aktywności,, dla jego bezpieczeństwa”, działań dla dobra dziecka, poczucia, że rodzice wiedzą najlepiej.
Kolejny temat przedstawiony na spotkaniu to ,, Udany związek”. O udanych związkach mówimy wtedy gdy brak w nim gierek, udawania, niedomówień, gdzie jest wzajemne wsparcie, zrozumienie, akceptacja a także zaufanie, szacunek i poczucie bezpieczeństwa oraz przestrzeń na złość i kłótnię. Aby nasz związek był udany i trwały nie zapominajmy również o tym żeby o niego dbać. Dbajmy o bliskość i czułość, przytulajmy i uśmiechajmy się do siebie, bądźmy dla siebie podporą w trudnych chwilach, unikajmy ,, cichych dni”, po kłótniach szybko wyciągamy rękę na zgodę.
Spotkania z psychologiem odbywają się w ramach projektu ,, Ochrona i promocja zdrowia” z zakresu działań ,, Rehabilitacja psychiczna” i są dofinansowane przez Urząd Miasta Skierniewice.