You are currently viewing LECZENIE BÓLU – SPOTKANIE Z LEKARZEM  PRZEMYSŁAWEM WALCZUKIEM
LECZENIE BÓLU – SPOTKANIE Z LEKARZEM PRZEMYSŁAWEM WALCZUKIEM

W dniu 23 listopada w naszym Stowarzyszeniu odbyło się spotkanie z lekarzem anestezjologiem Przemysławem Walczukiem. Pan doktor jest specjalistą w leczeniu bólu przewlekłego oraz intensywnej terapii. Podczas spotkania przedstawił nam bardzo interesujący wykład dotyczący leczenia bólu,, Ból – wróg czy przyjaciel” w którym omówił definicję bólu, klasyfikację oraz rodzaje bólu, układ przewodzenia bólu oraz leczenie bólu przewlekłego.
Ból – to jedna z najczęstszych dolegliwości która nas dotyka. Jest odczuciem subiektywnym i każdy odczuwa go inaczej. Nie mniej jednak wiąże się z nieprzyjemnym i przykrym doznaniem czuciowym, prowadzi do zaburzeń pracy wielu układów naszego organizmu.
Niekiedy ból może być dobry, może być naszym przyjacielem, gdyż sygnalizuje rozwój innych chorób, nadciągające zagrożenia i w wielu wypadkach ratuje nam życie. Jest sygnałem ostrzegawczym mówiącym o uszkodzeniu np. urazy, lub o toczącym się procesie chorobowym. Pomimo ochronnej roli ból bywa poważnym utrudnieniem, ma negatywny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie oraz niekorzystnie wpływa na jakość snu.
Dziękujemy Panu doktorowi za przygotowanie bardzo profesjonalnego i szczegółowego wykładu, za przekazane informacje, które przybliżyły nam temat bólu i o możliwościach leczenia bólu przewlekłego.