You are currently viewing GALA BRA Day 2022
GALA BRA Day 2022

  BRA Day- Dzień Świadomości Rekonstrukcji Piersi- to międzynarodowa akcja promująca rekonstrukcję piersi. Od 2014 r. idea BRA Day jest promowana również w Polsce a głównym organizatorem jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
W piątkowy wieczór 28 października Skierniewickie Amazonki miały możliwość uczestniczyć w uroczystej Gali, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi kończącej obchody BRA Day Polska.    Gala to koncerty gwiazd i pokazy mody czołowych polskich projektantów. Na scenie Teatru Wielkiego wspaniałe modelki Amazonki z całej Polski- kobiety, które pokonały raka piersi bądź są w trakcie leczenia. 40 kobiet wystąpiło przed zgromadzoną publicznością w kreacjach duetu MMC Studio, Łukasza Jemioły, Roberta Kupisza i Lidii Kality. Po zakończeniu pokazu mody dla zgromadzonej publiczności oraz wspaniałych modelek zaśpiewali artyści : Natalia Kukulska oraz tenor Dariusz Stachura dyrektor Teatru Wielkiego.
Celem gali było zachęcenie kobiet do badań profilaktycznych, pokazanie że z nowotworem można wygrać oraz przypomnienie, że zabieg rekonstrukcji jest refundowany w Polsce przez NFZ.