You are currently viewing PROFILAKTYKA – CYKL SPOTKAŃ
PROFILAKTYKA – CYKL SPOTKAŃ

 


Skierniewickie Amazonki rozpoczęły cykl spotkań poświęcony profilaktyce raka piersi oraz promocji zdrowego stylu życia. Celem prowadzonych działań jest zwiększanie świadomości na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych i wczesnego wykrywania zmian nowotworowych. 25 marca nasze koleżanki Ela i Ania przeprowadziły działania profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. 20 maja nasze koleżanki odwiedziły Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Twarowskiej, gdzie prowadziły prezentację dotyczącą profilaktyki raka piersi oraz znaczenia regularnych badań. Spotkanie było okazją do rozmowy o zdrowiu, profilaktyce i budowaniu świadomości zdrowotnej. 23 maja uczestniczyłyśmy w działaniach profilaktycznych w Centrum Medycznym Ogrodowa, gdzie odbyła się kolejna tura bezpłatnych badań USG piersi w ramach akcji „Jak Dbam Tak Mam”. 25 maja, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, byłyśmy obecne z profilaktyką w M-GOK Bolimów, zachęcając kobiety do regularnych badań i troski o własne zdrowie. Rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Wczesne wykrycie choroby daje ogromne szanse na skuteczne leczenie i powrót do zdrowia, dlatego tak ważne są regularne badania profilaktyczne, samobadanie piersi oraz szybka reakcja na wszelkie niepokojące zmiany. Podczas naszych spotkań przypominamy, że profilaktyka może uratować życie. Zachęcamy wszystkie Panie do wykonywania badań kontrolnych i dbania o siebie każdego dnia. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zaproszenia oraz możliwość prowadzenia działań edukacyjnych i profilaktycznych.